Odwiedzin: 8888
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

DIUNA (suczka)
Zora (suczka)
Kasjopea (suczka)
WAFEL (piesek)
Reksio (piesek)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - Kuba, pies, 2 lata, Płońsk (mazowieckie) wstecz

Kuba (ID: 730) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 20:52, 10.01.2014 | Aktualizacja: 21:02, 05.02.2014
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaKuba


Wielkość: olbrzymi
ID: 730
Imię: Kuba
Płeć: piesek
Wiek: 2 lata
Miasto: Płońsk
Województwo: mazowieckie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Miks. sznaucera olbrzyma.Ma 70 cm w kłębie, waży ok. 40 kg. Wiek: ok. 2 lat. Jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie, i wykastrowany.Przyzwyczajony do czesania, wycierania łap.

Trafił do domu tymczasowego, w lecie, zagłodzony prawie na śmierć, z głodu podchodził do gospodarstw, a ludzie przeganiali go kamieniami.
Miał sączące się ropne zmiany na tylnych łapach. Przeszedł kurację antybiotykową i nie widać już nawet blizn.
Charakter. Jest stabilnym spokojnym psem. Bardzo jednak boi się wystrzałów. Nie toleruje napaści ze strony innych psów - jest na moje oko dominantem. Pięknie się go szkoli metodami pozytywnymi (kliker, pokazywanie czego oczekujemy, nagrody, pochwały). Zna podstawowe komendy, świetnie chodzi na smyczy, uczę go kontaktu na spacerach i już ten kontakt sam utrzymuje. Puszczony do pobiegania nie ucieka, chyba, ze przekroczy granice odległości, za którą "głuchnie" i gna do swojej przyjaciółki dwa domy dalej
Wie co oznacza NIE, ale na razie trzeba go bacznie obserwować i nie dopuszczać do sytuacji zdenerwowania, lęku, bo wtedy już tylko siłą go można zatrzymać.
Wobec większości psów spokojny, pozytywny (ale uwaga na skłonność do dominacji). Uwaga na małe pieski, bo facet duży i w zabawie nieostrożny, a do zabawy chętny . Z tego również powodu nie nadaje się do domu z małymi dziećmi.
W domu tymczasowym są dwa koty i Kuba je raczej omija.
Mieszka w domu na wsi, ruch tu nieduży, ludzi i psów mało. Trzeba by go przyzwyczaić, bo w większym zagęszczeniu jest niespokojny.

Obowiązuje wizyta przed adopcyjna oraz umowa adopcyjna. Pies nie na łańcuch ani do kojca!
tel.509 165 352-Justyna
Okolice Płońska (woj.mazowieckie)Więcej zdjęć: