Odwiedzin: 22271
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

WAFEL (piesek)
DIUNA (suczka)
Zora (suczka)
Kasjopea (suczka)
Reksio (piesek)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - Gabryś, pies, 1 rok, Rybnik (śląskie) wstecz

Gabryś (ID: 71) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 22:35, 01.03.2012
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaGabryś


Wielkość: średni
ID: 71
Imię: Gabryś
Płeć: piesek
Wiek: 1 rok
Miasto: Rybnik
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Gabryś to bardzo młody (ma ok. 8-10 miesięcy) pies w typie sznaucera średniego. Łagodny, radosny i żywiołowy duży szczeniak Jest ciekawski, energiczny i wszędzie go pełno.
Do schroniska trafił najprawdopodobniej po wypadku, w wyniku którego miał złamaną łapę. W schronisku nie miał łatwo: został pogryziony przez inne psy. Kiedy trafił do domu tymczasowego był jedna wielką kupką kołtunów, bardzo wychudzoną kupką.... Na szczęście ten etap ma już za sobą.
Od początku był niesamowicie radosny, uwielbia zarówno długie spacery po lesie (jest bardzo żywiołowy, więc potrzebuje sporo ruchu), jak i wspólne wylegiwanie się na kanapie - połączone oczywiście z głaskaniem, gdyż Gabryś jest niesamowitym pieszczochem. Chętnie się bawi, uwielbia smakołyki i pochwały. Członkom rodziny pozwala na wszystko, jest absolutnie zakochany w ludziach, jednak jak na sznaucera przystało zdarza mu się już bacznie obserwować obcych, a jeśli ktoś nie budzi jego zaufania, to nawet warknąć. Jest jednocześnie bardzo posłuszny i inteligentny, szybko i chętnie się uczy.
Zostawiony sam w domu nie wyje i nie niszczy oraz utrzymuje czystość. Nie przepada za pielęgnacją sierści, szczególnie boi się maszynki do golenia - stopniowo jest do niej przyzwyczajany. W samochodzie nie wymiotuje.
Oprócz miłości do swoich ludzi, Gabryś wykazuje nadprzeciętną miłość do wszystkich psów. Póki co świetnie dogaduje się z zarówno z psami jak i suczkami. Na pewno może zamieszkać z suczką.Zdarza mu się podprowadzić jedzenie ze stołu, gdy nikogo nie ma w pobliżu. Ze względu na młody wiek jest troszkę nieokrzesany, ale ma fajny charakter i bez problemu daje się prowadzić człowiekowi.

Gabryś jest wykastrowany, odrobaczony i zaszczepiony p. wściekliźnie. Jest zdrowym pieskiem, ciągle przydałoby mu się kilka kilogramów i gęstsza sierść (ma miejscowe wyłysienie od wyciętych kołtunów i ran po pogryzieniu). Jeśli dobrze się mu przyjrzeć, to widać, że utyka i czasem podnosi złamaną łapę. Na szczęście łapka się już zrosła i nie boli go. Gabryś chodzi i biega bez problemu, z dnia na dzień coraz mniej utykając - za jakiś czas nie będzie w ogóle widać, że miał ja kiedyś złamaną


Inne:
26 czerwca 2010 Gabryś pojechał do wspaniałego domu pod Warszawą


Więcej zdjęć: