Odwiedzin: 40121
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

Zora (suczka)
WAFEL (piesek)
DIUNA (suczka)
Kasjopea (suczka)
Reksio (piesek)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - Dżordż, pies, 14 lat, ok. Siewierza (śląskie) wstecz

DĹźordĹź (ID: 7) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 16:28, 21.02.2012 | Aktualizacja: 14:26, 07.01.2013
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaDĹźordĹź


Wielkość: miniaturowy
ID: 7
Imię: DĹźordĹź
Płeć: piesek
Wiek: 14 lat
Miasto: ok. Siewierza
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Dżordż... ma ze sto lat, trafił do mnie w stanie skrajnego wychudzenia, ledwo stojący na patykowatych łapkach z potworną biegunką, wyłysiały, zarobaczony. Ważył 5 kg.

Wyprowadzenie zdrowia na prostą trwało 2 miesiące, w tej chwili Dżordż waży 7,5 kg, wzmocnił się, ale czasu nie da się oszukać - jest stary.

Dżordż jest chory za Zespół Cushinga - nadczynność kory nadnerczy - do końca życia musi przyjmować lek VETORYL, leki osłonowe na wątrobę, i lek na niedoczynność tarczycy. Do tego zniszczone w schronisku jelita nie przyjmują pokarmu innego niż karma weterynaryjna na problemy jelitowe. Leczenie jest skuteczne i Dżordż czuje się świetnie, ładnie porósł sierścią, biega, bawi się - mam wrażenie, że przeżywa drugą młodość :)

Jaki jest Dżordż? Jest bardzo kochanym psiakiem - ogromnie wdzięcznym za uratowanie mu życia bo niewątpliwie już by go na świecie nie było gdyby pomoc nie przyszła na czas.
To jest pies dla konesera i dla kogoś kto bezgranicznie kocha sznaucery ze wszystkimi ich przywarami! Dla kogoś kto zechce mu poświęcać czas i spełniać jego zachcianki - Dżordż ma ich niewiele - lubi się najeść, potrzebuje wychodzić na spacery dość często, ale to nie muszą być długie spacery bo na takie nie zawsze ma siłę i ochotę. Nie ma też obaw, że będzie chciał spacerować jak pada deszcz, czy jak mróz szczypie w uszy - wtedy Dżordż robi szybko co trzeba i zmyka do domu.
W domu lubi się poprzytulać, ale nie wchodzi na kanapy - uwielbia swoje legowisko, robi w nim częste przemeblowania :)
Dżordż nie lubi kotów, obcych psów (nawet suczek, ale daje się przekonać - trwa to kilka dni), nie lubi dzieci - denerwują go i łapie je za stopy. Nie ma zębów więc jego gryzienie jest niegroźne, ale szukam dla niego domu spokojnego bez innych zwierząt i bez dzieci.

Dżordż lubi się bawić! Biega za piłką i za patykami.Więcej zdjęć: