Odwiedzin: 16129
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

DIUNA (suczka)
Reksio (piesek)
Zora (suczka)
Kasjopea (suczka)
WAFEL (piesek)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - Grafit, pies, 2 lata, Zielona Góra (lubuskie) wstecz

Grafit (ID: 626) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 13:25, 17.09.2013 | Aktualizacja: 13:45, 01.09.2020
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaGrafit


Wielkość: olbrzymi
ID: 626
Imię: Grafit
Płeć: piesek
Wiek: 2 lata
Miasto: Zielona Góra
Województwo: lubuskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
data przyjęcia: 18/07/2013
płeć: pies
rasa: w typie sznaucera olbrzyma
numer rejestru: 8417
wysokość w kłębie: ok 62 cm
wiek: ok 2 lata
kastracja: tak
szczepienie: tak
odpchlenie: tak
odrobaczenie: tak

Grafit trafił do schroniska w lipcu 2013 roku w stanie skrajnego wyniszczenia – był wygłodzony, miał zakażenia skórne na dużych powierzchniach. W trakcie krótkiego pobytu w schronisku był psem bardzo spokojnym, pozwalał wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, nie sprawiał kłopotów w trakcie spacerów. Po 2 tygodniach zachorował na nosówkę i został zabrany do domu tymczasowego. Po niespełna miesiącu kiedy, organizm pokonał chorobę, pies doszedł do sił – przybrał na wadze około 7 kg- zaczął pokazywać swoje prawdziwe oblicze.

Grafit jest psem skrajnie nieufnym – każda nowa osoba lub zwierzę jest wrogiem. Boi się nowych sytuacji i to wywołuje u niego agresję . Na spacerach zdarzały się próby ataków na przechodzących młodych mężczyzn. Być może został skrzywdzony przez takie osoby. W stosunku do kobiet i dzieci raczej nie jest agresywny – chyba że osoby takie wejdą na jego terytorium. Nie pozwalał żadnej obcej osobie wejść do domu. Domownicy w trakcie takich wizyt zmuszeni byli zakładać psu kaganiec i izolować w osobnym pomieszczeniu.

W domu tymczasowym zachowywał się różnie w zależności od jego sytuacji psychicznej – kiedy był nerwowy – co zdarzało się np. po sytuacjach dla niego stresowych chował się, unikał bezpośredniego kontaktu. Bywał też wyluzowany i wówczas okazywał radość i przywiązanie – miał ochotę na zabawy. Grafit od początki pobytu w domu tymczasowym gdzie miał 2 opiekunów akceptował jedną osobę (kobietę) - której pozwalał na wszelkie zabiegi. Co do drugiej osoby (mężczyzny) bywał czasami nieufny. Objawiało się to gwałtownym skokiem (atakiem) z obnażaniem zębów. W trakcie takiego ataku pies „wchodził na obroty” - był niebezpieczny . Ostatni atak zakończył się mocnym pogryzieniem - pies wrócił do schroniska.

W schronisku przebywa od początku 2014 roku. Początkowo z powodu pogryzienia – kiedy musiał być na obserwacji został odizolowany od otoczenia co mocno pogłębiło jego frustrację. Po okresie odizolowania zaczął wychodzić na spacery . W schronisku akceptuje wybrane osoby – do nowych jest skrajnie nieufny. Coraz lepsze natomiast są jego kontakty z innymi psami. Ma wybrane psiaki z którymi radośnie bawi się na wybiegu.

Grafit czeka na osobę odpowiedzialną, która będzie gotowa pracować z psem nad jego słabościami, lękami czy charakterem.


Zielona Góra
Numer telefonu:
- 784 90 88 90
- (68) 323 07 66


Inne:
Nowe zdjęcia na stronie schroniska: http://schroniskozg.pl/psy-do-adopcji/165/grafit


Więcej zdjęć: