Odwiedzin: 40129
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

Reksio (piesek)
DIUNA (suczka)
Kasjopea (suczka)
Zora (suczka)
WAFEL (piesek)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - IGLOO, pies, 5 lat, Starachowice (świętokrzyskie) wstecz

IGLOO (ID: 468) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 18:02, 09.03.2013 | Aktualizacja: 09:17, 05.03.2014
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaIGLOO


Wielkość: średni
ID: 468
Imię: IGLOO
Płeć: piesek
Wiek: 5 lat
Miasto: Starachowice
Województwo: świętokrzyskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Igloo ma ok. 5 lat (tak jest oceniony jego wiek przez lekarza weterynarii) i za sobą traumatyczne przeżycie na granicy życia i śmierci. Został zabrany przez nas jako już prawie nie zdolna do samodzielnego się poruszania bryłka śniegu i lodu. Biegał po jednym z osiedli Starachowic ok. 1,5 miesiąca, jak później ustaliliśmy – przestawał stopniowo ufać ludziom. Przyszły mrozy, śniegi i ludzie „z sąsiedztwa” się ocknęli – ten pies nie może dalej tak trwać. UM nie reagował na kolejne zgłoszenia płynące od mieszkańców tak do UM, jak i do Straży Miejskiej, która zgodnie z dyspozycjami odgórnymi odsyłała wszystkich do UM. W końcu Straż Miejska (szybko-minęło może 2 godziny) nie wytrzymała – zadzwonili do nas, że tak dalej nie może trwać sytuacja z de facto zamarzającym psem. Pies oblepiony był śniegiem i lodem przy temperaturze ok -15 stopni w dzień do tego stopnia, że nie był w stanie otworzyć mordki.
Igloo trafił szybciutko pod opiekę lekarza i naszą ŚTOZowską. Był bardzo wystraszony, próbował wręcz atakować zamrożoną mordką. Odtajał, został odkarmiony i przez kilkanaście dni….. zmienił się diametralnie!
CIĄGLE I NIEPRZERWANIE CHCE PRZEBYWAĆ Z CZŁOWIEKIEM, A NAJLEPIEJ Z CAŁYM „STADEM” LUDZI, KTÓRE POZNAŁ – NIEOBECNOŚĆ JEDNEGO OZNACZA „POGADANKĘ” ZE STRONY IGLOO – wówczas poszczekuje i piszczy, ale po chwili godzi się z faktem nieobecności „człowieków”
JEST OGROMNYM PIESZCZOCHEM !!!
JEST ZAZDROSNY O INNE PSY W SWOIM OTOCZENIU, AKTUALNIE GŁASKANE, ALE NIE JEST AGRESYWNY W STOSUNKU DO NICH
DOMAGA SIĘ ZABAWY ZE STRONY CZŁOWIEKA – PO ZACHOWANIU MOŻNA GO OCENIĆ NA MAX 2 LATA, ALE TO MOŻE BYĆ MYLNE, ALBOWIEM JEST TO MIX TERRIERA, A ONE CAŁE ŻYCIE TAKIE SĄ!

W chwili obecnej Igloo jest odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony i wykastrowany. Czeka na nowy dom!!!!

Starachowice
Kontakt w sprawie jego adopcji: 660440525 lub email: starachowice.stoz@wp.plWięcej zdjęć: