Odwiedzin: 9111
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

Reksio (piesek)
DIUNA (suczka)
WAFEL (piesek)
Kasjopea (suczka)
Zora (suczka)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - Zachary, pies, 8 lat, Huta Szklana (wielkopolskie) wstecz

Zachary (ID: 305) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 12:56, 21.10.2012 | Aktualizacja: 18:27, 03.02.2013
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaZachary


Wielkość: miniaturowy
ID: 305
Imię: Zachary
Płeć: piesek
Wiek: 8 lat
Miasto: Huta Szklana
Województwo: wielkopolskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Znaleziony w Kielcach sznaucerek mini.
Psiak jest od 14 października w domu tymczasowym w okolicach Piły (Huta Szklana)

Zachary zwany przez nas żartobliwie Zaszkiem lub Zasiem to mały zagubiony sznaucerek, który trafił pod nasz dach dobry tydzień temu - z miłości do rasy i chęci niesienia pomocy takim bezdomnym szkrabom.
Na początku nie wyglądał zbyt dobrze - zarośnięty, brudny, rozsiewający wątpliwej jakości aromaty - taki zbłąkany, smutny clochard jakich wiele w schroniskach. Litość budziły wystające kosteczki, ledwo co zagojona rana na łebku...
Zachary był też bardzo osłabiony - ledwo pokonywał schody i praktycznie do pociągu wniosłam go na rękach. Rokowania zatem były mało optymistyczne... Nie wiemy, jakie były losy malucha, ale jego życie nie było chyba usłane różami.

Niemniej nie poddaliśmy się, a i Zaszek wykazał się sporym samozaparciem i wolą życia - micha okazała się jego najlepszym przyjacielem :)
Wykąpany i ostrzyżony pojechał do zaprzyjaźnionego weterynarza na wizytę kontrolną - i tu niespodzianka! Wyniki badania krwi Zasiu ma jak młody bóg :)))

Z dnia na dzień temperament psiaka rośnie - bladym świtem wyciąga mnie na spacer, warczy na rezydentki w porze karmienia. Dzisiaj nawet pogonił trochę kota :) No i tak ma być - kotu nic nie będzie a sznaucer ma swoje niezaprzeczalne prawa :))))
Zachary zachowuje czystość w domu. Apetyt ma jak smok, a do tego nie jest wybredny. Niestety niedowidzi i niedosłyszy - dlatego trzeba go pilnować na spacerkach. Ładnie chodzi na smyczy.
Chętnie towarzyszy mi we wszystkich zajęciach i układa się w pobliżu czekając aż skończę. A potem - tup, tup tup - drepcze za mną krok w krok.

Kto szuka niekłopotliwego towarzysza i przyjaciela dla tego właśnie jest Zachary.
Na razie jest odrobaczany. W przyszłym tygodniu czeka go szczepienie a w tydzień później kastracja. Jest już także zaczipowany.
Odchuchany, wypiękniony mały Zachary czeka na nowy, odpowiedzialny dom!


Inne:
Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na opłacenie kastracji i utrzymania Zaszka.


Więcej zdjęć: