Odwiedzin: 22290
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

Reksio (piesek)
Kasjopea (suczka)
DIUNA (suczka)
Zora (suczka)
WAFEL (piesek)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - Zuzia, suka, 1 rok, Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie) wstecz

Zuzia (ID: 21) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 18:41, 21.02.2012 | Aktualizacja: 21:34, 20.03.2012
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaZuzia


Wielkość:
ID: 21
Imię: Zuzia
Płeć: suczka
Wiek: 1 rok
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Województwo: świętokrzyskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Zuzia ... miała szczęście i miejmy nadzieję, że pozostanie tak do końca. Zuzia to ofiara tragicznego wypadku, jakiś ..... potrącił ją, nie zatrzymał się, nie udzielił psu pomocy, tylko ranną i poturbowaną zostawił na pewną śmierć. 20 stopni mrozu, wychłodzone ciałko czeka na śmierć na poboczu.

Po wizycie u weterynarza okazało się, że Zuzia ma złamane 2 łapki i to po tej samej stronie. W sobotę 4 lutego przeszła operację składania łap, są złożone na gwoździe - wszystko poszło zgodnie z planem. Zuzia ma ogromną wolę życia, jest silna i nie może pogodzić się z tym, że przez najbliższy czas musi prowadzić w miarę stabilny tryb życia. Łapki muszą się spokojnie zalać i na szaleństwa jeszcze przyjdzie czas. 17 lutego Zuzia miała kontrolne rtg - w tylnej łapce jest widoczny zrost, przednia potrzebuje jeszcze chwilę czasu. Sunia nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów. Rokowania są dobre, Zuzia będzie chodziła.

Zuzia jest młodą sznaucerowatą sunią, ma ok. 1,5 r. Jest niewielka, gabarytów sznaucera miniatury, waży 9 kg, ma świetną szorstką sierść. W stosunku do człowieka jest kochaną i przemiłą sunią. Kontaktowa, przyjaźnie nastawiona i ufna od pierwszego spotkania. Niezwykle pogodna i cierpliwa, totalnie łagodna, dzielnie znosi wszelkie zabiegi i kontrole u lekarza. Spragniona miziania i kontaktu z człowiekiem, wielka przylepa i przytulanka. Łagodna w stosunku do dzieci i innych zwierząt, wręcz garnie się pod rękę, aby być blisko ... Jest bardzo grzeczna i mądra. To niesamowicie wdzięczna sunia. Zuzia jest niezwykle czystym psem, sygnalizuje opiekunce kiedy chce się załatwić. To piękna i kochana psina, przed nią jeszcze całe życie, a już musiała zaznać tyle zła.

Wierzymy, że Zuzi dopisze szczęście, że gdzieś czeka na nią ten człowiek, który zechce zaopiekować się nią już teraz. Wiadomo, że rekonwalescencja to proces nie tylko fizyczny, ale ogromną rolę ma odgrywa również psychika, dlatego dochodzenie do formy u boku swojego człowieka, byłoby dla niej optymalnym rozwiązaniem. Być może ktoś z Państwa nie ma możliwości przygarnąć Zuzi do domu, a chciałby ją wspomóc i zaadoptować wirtualnie, prosimy o kontakt.


Inne:
Zuzia jest w domu tymczasowym w Ostrowcu Świętokrzyskim
W miarę możliwości pomożemy w transporcie psiaka.

U nas od: 04.02
Odpchlenie: wkrótce
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: wkrótce
Sterylizacja: wkrótce

Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
28-300 Jędrzejów, woj. świętokrzyskie
tel. 501 341 021 ( po godz. 15)
e-mail: soz@obrona-zwierzat.pl


Więcej zdjęć: