Odwiedzin: 89188
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

DIUNA (suczka)
Zora (suczka)
Reksio (piesek)
Kasjopea (suczka)
WAFEL (piesek)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - Kropka, suka, 2 lata, ok. Siewierza (śląskie) wstecz

Kropka (ID: 1267) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 17:51, 29.06.2017 | Aktualizacja: 23:00, 22.10.2017
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaKropka


Wielkość: miniaturowy
ID: 1267
Imię: Kropka
Płeć: suczka
Wiek: 2 lata
Miasto: ok. Siewierza
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Kropeczka trafiła pod opiekę Sznaucerów w Potrzebie pod koniec marca 2017 r. Wychudzona do granic możliwości, zakatarzona z silną anemią, a opróc tego po badaniu rezonansem okazało się, że największym problemem Kropeczki jest wodogłowie - wada wrodzona, Kropeczka nie cierpi, ale ... ma silny niedorozwój mózgu, jest upośledzona. Nie ma z nią wielkiego kontaktu - nie reaguje na wołanie, cieszy się jak się jej podsunie dłoń pod nosek - wtedy merda ogonkiem i zaczyna się bawić tą dłonią, bezpiecznie czuje się na rękach.

Czy taka Kropeluszka z wodogłowiem ma szansę na najlepszy dom? Potrzebny dom spokojny - bez dzieci , szczekających psów, koty jej nie interesują. Opiekun cierpliwy, ktoś kto chce się pieskiem opiekować, pomóc, ale bez oczekiwań że piesek będzie przybiegał się przywitać, ktoś gotowy po piesku sprzątać w domu siki i kupy, bo Kropka nie nauczy się czystości. Nie chodzi na smyczy i nie wiem czy da się ją nauczyć, bo Kropka nie podąża za człowiekiem, czyli spacery odpadają. Bawi się w gryzienie ręki i bardzo się wtedy cieszy - bywa bolesne. Waży ok 4 kg. Nie widzi, słyszy ale nie przetwarza informacji, boi się hałasu. Przyjmuje leki odwadniające, trzeba co jakiś czas pokazywać ją neurologowi, pieski z wodogłowiem są w grupie ryzyka wystąpienia padaczki - w tej chwili nic takiego się nie dzieje. Przed nami echo serca i sterylizacja. Najchętniej jakby dom był blisko mnie bo chcę być w kontakcie.

Kropelka ma około roczku dopiero, więc całe życie przed nią.
Przebywa w okolicy Siewierza woj. śląskie
Sznaucery w Potrzebie
tel. 608 464 683
sznaucery@viva.org.pl


Inne:
Kropka w tej chwili jeszcze walczy z gronkowcem w zatokach. Dopóki nie będzie całkiem wyleczona z bakterii, nie wchodzą w grę zabiegi operacyjne - czyli sterylizacja.


Więcej zdjęć: