Odwiedzin: 25634
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

WAFEL (piesek)
Reksio (piesek)
Kasjopea (suczka)
Zora (suczka)
DIUNA (suczka)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - TIGA, suka, 5 lat, ok. Siewierza (śląskie) wstecz

TIGA (ID: 1181) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 23:04, 30.09.2016 | Aktualizacja: 00:13, 12.10.2016
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaTIGA


Wielkość: średni
ID: 1181
Imię: TIGA
Płeć: suczka
Wiek: 5 lat
Miasto: ok. Siewierza
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Tiga trafiła do schroniska w Pile w styczniu 2016 r. Tam przeszła sterylizację i czekała na pomoc. Na zdjęciu ze schroniska było widać, że ma niesprawną łapkę przednią. Zabraliśmy ją do domu tymczasowego, okazało się, że ta przednia łapka to nie jest największy problem Tigi. Tiga ma duzy problem z poruszaniem się - łapa przednia to jedno - jest niesprawna z przykurczem, ale nie "działają" dobrze też łapy tylne - Tiga porusza się dziwacznie, jakby brakowało jej koordynacji - jak pies z ataksją. Została przebadana - krew, test na choroby odkleszczowe, badanie uszu z wymazem, RTG - łap, miednicy, kręgosłupa - na zdjęciach nie widać złamań, zrostów - szkielet jest prawidłowy, niewielkie przewężenie między kręgami w odcinku szyjno-piersiowym. Dostaliśmy skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym bo przyczyna stanu Tigi musi tkwić gdzieś w kręgosłupie - MRI odcinka szyjno-piersiowego C1-Th5.

Tiga już po rezonansie, diagnoza podłamała mnie mocno... nie wiem co dalej - marzę o tym, że znajdzie się dom dla niej - rodzina, dla której nie będzie ważne, że ona jest niepełnosprawna, że nie wiemy jak długo będzie żyła, ale będzie ważne to, że zechcą jej dać dom, pokochać na tak długo, jak długo los pozwoli.

Tiga ma albo nowotwór w rdzeniu kręgowym (glejak?), albo nieodwracalne zmiany po zawale rdzenia kręgowego - po naszemu - martwica. Nie ma żadnej szansy na wyleczenie, ani poprawę. Można jedynie kochać, dbać, suplementować wit z grupy B; w tej chwili Tiga jest na sterydzie bo w tych miejscach wyszedł też obrzęk i stan zapalny w rdzeniu.
Tiga jest wesołą, kochającą ludzi suczką, energiczna, ale ze względu na chorobę - nie jest długodystansowcem, wystarczy jej domek z ogródkiem i nie musi chodzić na spacery. Z psami się dogaduje, ale w pierwszym kontakcie reaguje nerwowo - można to wytłumaczyć tym, że czuje się niepewnie przez swoją ułomność i woli najpierw psu pokazać, że jest twardzielem. Koty ja nakręcają, ale myślę że byłaby w stanie się nauczyć tolerancji - nie jestem pewna jeszcze. Tiga lubi dzieci, jest wielkim przytulakiem, zachowuje czystość w domu, nie niszczy.
Liczę na cud - wiem, że gdzieś są Ludzie - muszą być!

Sznaucery w Potrzebie
Tiga jest w okolicach Siewierza woj. śląskie
tel. 608 464 683
malawaszka@gmail.com


Inne:
Bardzo prosimy o wpłaty na konto Sznaucerów w Potrzebie:
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - VIVA
ul. Kawęczynska 16 lok 39
03-772 Warszawa
68 2030 0045 1110 0000 0255 8420
w tytule wpłaty: "Tiga"

Dane do przelewów zagranicznych:
SWIFT: GOPZPLPW
IBAN: PL68 2030 0045 1110 0000 0255 8420


Więcej zdjęć: