Odwiedzin: 49391
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

Zora (suczka)
Reksio (piesek)
Kasjopea (suczka)
DIUNA (suczka)
WAFEL (piesek)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - Sonia, suka, 10 lat, ok. Myszkowa (śląskie) wstecz

Sonia (ID: 1164) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 22:58, 12.06.2016 | Aktualizacja: 11:34, 05.09.2016
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaSonia


Wielkość: miniaturowy
ID: 1164
Imię: Sonia
Płeć: suczka
Wiek: 10 lat
Miasto: ok. Myszkowa
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Sonia kiedyś miała dom, miała panią... i skonczyła się bajka... pani zmarła, a Sonia została pod opieką córki, tak było przez kilka miesięcy i skończyła się kolejna bajka...
"albo ją natychmiast zabierzecie, albo jutro ląduje w schronisku"

Zabraliśmy więc do hoteliku i pilnie szukamy nowego - odpowiedzialnego domu - takiego już na zawsze, do samego końca życia Soni. Z doświadczenia wiemy, że łatwo nie będzie - bo Sonia ma ponad 10 lat, a to już dla większości społeczeństwa jest pies nie wart zachodu.
Czasem myślę, że powinniśmy stare psy od razu poddawać eutanazji, bo ludzie przez telefon podają tak wiele powodów, dla których starego psa nie warto brać, że chyba zacznę w to wierzyć... Czy to wina tych starych psów, że ludzie je porzucają w czasie, kiedy najbardziej potrzebują opieki, szacunki i bezpieczeństwa?
Ja mam w domu całe stadko seniorów - adoptowanych - przystosowują się tak samo świetnie jak młode psy, tak samo jak młode psy się uczą zasad panujących w domu, tak samo jak młode psy kochają i chcą być kochane - a czy to ich wina, że zostało im już mniej życia niż więcej? Czy to jest powód, dla którego mamy je skazać na wegetację i samotne umieranie w schroniskach? NIE! Nie ma mojej zgody na to, walczymy o staruszki, walczymy o to, żeby ostatnie lata życia spędzały w dostatku i szczęściu!

Jaka jest Sonia - początkowo nieufna i wystraszona, ale jak już zaufa to kocha człowieka, kocha się tulić i być blisko. Zgadza się z psami, ale najwazniejszy jest dla niej człowiek. Nie lubi zostawać sama - poszczekuje wtedy, więc fajnie jakby zamieszkała w domu, gdzie zawsze ktoś jest. Sonia zachowuje czystość w domu, nie niszczy. Niedawno miała czyszczone ząbki. Jest ogólnie w dobrej formie, lubi stacerki, bieganie na podwórku - kochana, wesoła iskiereczka.
Przed adopcją zostanie wysterylizowana.

Sznaucery w Potrzebie
tel. 608 464 683
malawaszka@gmail.comWięcej zdjęć: