Odwiedzin: 8797
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

Zora (suczka)
Reksio (piesek)
Kasjopea (suczka)
WAFEL (piesek)
DIUNA (suczka)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - Daktyl, pies, 3 lata, ok. Myszkowa (śląskie) wstecz

Daktyl (ID: 1122) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 10:08, 15.02.2016 | Aktualizacja: 15:51, 25.02.2016
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaDaktyl


Wielkość: miniaturowy
ID: 1122
Imię: Daktyl
Płeć: piesek
Wiek: 3 lata
Miasto: ok. Myszkowa
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Jakim człowiekiem trzeba być, żeby niewidomego psa wrzucić za ogrodzenie schroniska i uciec? Jakim draniem był ktoś, kto zrobił to Daktylowi? Wyobrażacie sobie - niewidomy pies, wrzucony nagle na teren tysięcy psich nieszczęść - mnóstwo obcych zapachów, w tym zapach strachu, hałas jak to w schronisku... co czuł Daktyl? Ludzie to potwory bez serca... Daktyla zabralismy jak najszybciej się dało do domu tymczasowego, tutaj dochodzi do siebie, jest już wykastrowany, jest też po konsultacji u okulisty - niestety ślepota nieodwracalna - PRA czyli postępujący zanik siatkówki wada sznaucerów rozmnażanych bezmyślnie i bez badań. Oczy nie widzą i nie będą widzieć, ale tez nie bolą i nie trzeba niczego z nimi robić - trzeba pokochać Daktyla takim, jaki jest.

Daktyl ma około 2-3 lata. Jest przyjazny do psów, pod warunkiem że nie są wobec niego zbyt nachalne. Coraz lepiej sobie radzi ze swoją niepełnosprawnością, szybko się uczy. Przyjazny wobec człowieka, ufny i radosny. To energiczny piesek, uczestniczy w życiu domowym, nie nadaje się dla ludzi, którzy myślą, że niewidomy pies będzie tylko leżał w kącie i się nie ruszał.
Musi być prowadzany na smyczy bo inaczej pędzi przed siebie. W znanym terenie po pewnym czasie powinien się dobrze orientować. Umie już wchodzić po schodach i schodzić - oczywiście asekuracja smyczą na początku konieczna. Potrafi zostawać sam w domu, raczej nie szczeka chyba że chce wyjść na dwór. Nie brudzi w domu i nie niszczy przedmiotów. Lubi dzieci, ale muszą być już rozumne, do malutkich dzieci nie zostanie oddany.

Analizowałam zachowanie Daktyla w domu tymczasowym pod kątem adopcji. Zdecydowanie powinien trafić do domu spokojnego i ze spokojnymi ludźmi, którzy będą go kochać takim, jaki jest - Daktyl jest energiczny, jak jest za dużo psów to on jest cały czas podminowany - węszy, szuka, tropi - bo czuje wiele zapachów, ale nie widzi źródła. Najlepiej więc jakby zamieszkał w domu z ogródkiem, bez psów, koty mogą być - nie przeszkadzają mu i nie powodują ekscytacji.
Bardzo, ale to bardzo potrzebuje spokoju! Proszę pomóżcie znaleźć taki dom dla niego - to jest kochany pies, bardzo lubi ludzi, jest młody i całe życie przed nim - sprawmy, żeby przeżył je komfortowo. Daktyl świetnie sobie radzi na terenie, który zna - porusza się po podwórku, po domu, bezbłędnie trafia do opiekunki kierując się węchem.
Jest zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany.

Daktyl przebywa w okolicy Myszkowa woj. śląskie
Sznaucery w Potrzebie
tel. 608 464 683
malawaszka@gmail.comWięcej zdjęć: