Odwiedzin: 21094
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

Zora (suczka)
DIUNA (suczka)
WAFEL (piesek)
Reksio (piesek)
Kasjopea (suczka)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - w Nowym Domu - RASTA, suka, 1 rok, ok. Siewierza (śląskie) wstecz

RASTA (ID: 1015) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 12:31, 19.08.2015 | Aktualizacja: 15:15, 24.08.2015
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaRASTA


Wielkość: miniaturowy
ID: 1015
Imię: RASTA
Płeć: suczka
Wiek: 1 rok
Miasto: ok. Siewierza
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Rasta przyjechała do nas z Piły - miała być szybka adopcja bo suczka młodziutka i śliczna. Niestety... już w pierwszych minutach zauzażyłam, że coś jest nie tak - psinka ufna, kochana, ale... zdarza jej się wpadać na sprzęty, ostrożnie badała teren - zaczęłam podejrzewać, że jest niewidoma. Wizyta u okulisty i badania oczu rozwiały wątpliwości - Rasta nie widzi i nie będzie widzieć - ma zanik siatkówki - prawdopodobnie od urodzenia. Oczka jej nie bolą, nie odczuwa żadnego dyskomfortu, nie ropieją, nie trzeba z nimi nic robić - ot taka jej uroda.
Rasta radzi sobie świetnie - po wejściu do nowego pomieszczenia sonduje, zwiedza - uczy się rozkładu sprzętów i potem już biega bez problemów - jest niesamowita! Radosna iskierka, kocha zabawę, jest ufna i rozkoszna.
rasta nauczyła się już zachowywać czystość domu, nie niszczy, nie hałasuje. Jak człowiek siedzi - Rasta kładzie się obok i odpoczywa, jak człowiek wstaje - mała towarzyszy, ale nie jest nahalna, potrafi się zająć zabawką. Całą noc śpi przy łóżku grzecznie. Taki piesek to skarb i ktoś, kto da jej odpowiedzialny dom i pokocha - będzie miał prawdziwą cudowną przyjaciółkę na długie lata. Opiekun Rasty musi być jej oczami - ważne jest zabezpieczenie balkonu, tarasu, schodów, basenów i tego typu niebezpiecznych miejsc - poza tym, opieka nad nią niczym się nie różni od opieki nad widzacym pieskiem.

Rasta jest zaszczepiona, odrobaczona, zachipowana i wysterylizowana.
Przebywa w domu tymczasowym w okolicy Siewierza
tel. 608 464 683
malawaszka@gmail.comWięcej zdjęć: