Odwiedzin: 49411
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

Zora (suczka)
DIUNA (suczka)
WAFEL (piesek)
Reksio (piesek)
Kasjopea (suczka)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

142014
lutego
Dwie małe suczki - nasze nowe podopieczne
Szukamy domĂłw dla szkrabikĂłw

Tila została uratowana z mordowni w Olkuszu gdzie była kłębkiem sfilcowanej sierści. Tila ma około 3 lata i jest odrobinę większa niĹź sznaucer miniaturowy - ma 39 cm w kłębie i waĹźy 8 kg - musi trochę przytyć, ale nie za duĹźo! Tila jest cudowną, grzeczną sunią - uwielbia spać w swoim posłanku, bawić się zabawkami i zaczepiać człowieka do głaskania. Tila potrafi dogadać się z innymi psami ale zachowuje dystans – najbardziej lubi swojego człowieka. Tila zachowuje czystość, nie niszczy i grzecznie chodzi na spacerkach na smyczy chociaĹź woli domowe pielesze i wygłupy niĹź spacerki. Tilka potrafi bawić się zabawkami zarówno z człowiekiem jak i sama. Jest psem posłusznym i niekłopotliwym.

Tila jest wysterylizowana, obecnie przebywa w domu tymczasowym w Dąbrowie Górniczej.
tel. 608 464 683


w schronisku


takie filce musiała na sobie nosić


i radość - wreszcie jestem czysta i pachnąca :)


spod kołdry wystaje tylko oko :)


lubię się bawić, ale szukam spokojnego domu - dzikie harce to nie dla mniePomagamy równieĹź Pani Małgosi, która przyjęła do domu tymczasowego suczkę w typie sznaucerka z Kołobrzegu - pokryliśmy koszty leczenia i pomagamy szukać nowego najlepszego domu:
"Jestem Figa i od kilku dni mieszkam w DT w Warszawie. Przedtem byłam w schronisku w Kołobrzegu, ale ten etap mam już za sobą.
Teraz zaczynam od nowa i szukam swojego ludzia i swojego stałego domku.
Mam 4-5 lat, jestem po sterylizacji i w trakcie odrobaczania. Przede mną ostatnie szczepienia do kompletu. Jestem zaczipowana i mam aktualną książeczkę zdrowia. Ważę 6 kg i mierzę 35cm.

To co, poznamy się? Zadzwoń do mojej opiekunki Małgosi (tel. 502158627) i umów się na wspólny spacer. Czekam :-)

Opiekunka:
sunia bardzo spokojna. W domu zachowuje czystość, nie zauważyłam chęci do niszczenia czy brudzenia. Na spacerach jeszcze lękliwa, chodzi tuż przy nodze. Nawet puszczona w parku bez smyczy pilnuje się opiekunki. Zgodna z innymi psami. Powolutku nabiera odwagi do zabawy.

Figa jest po sterylizacji (7.02), w najbliższych dniach będzie miała zdjęte szwy (17.02), a potem odrobaczenie i ostatnie szczepienie. Figa bardzo garnie się do człowieka, lubi być blisko.

Zainteresowanych adopcją proszę o kontakt pod tel. 502158627. Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej"


tak wyglądała jak trafiła do schroniska


dziękuje za pielęgnację - od razu lepiej :)
wypatruję domku


lubię się bawić z Krakersem


 

Dodane przez: malawaszka


142014
lutego
Nie próżnujemy... czasu na nudę nie ma
Nowy podopieczny - AGENT

Tydzień temu przyjęliśmy pod opiekę mieszańca sznaucera olbrzyma - AGENTA - pies z tego samego "schroniska" co nasz Absurd, który juz ma dom i wiele psiaków, którym nie zdązyliśmy pomóc - umarły bezdomne... staramy się więc działać i pomagać ile dajemy radę - szkoda, Ĺźe nie da się pomóc wszystkim... taki okrutny jest los bezdomnych, niechcianych i niekochanych...
AGENT dostał szansę i przyjechał do hotelu dla psów pod Warszawą - pod sfilcowanymi kudłami same kości, silnie zarobaczony, ale juĹź sytuacja opanowana i chłopak odĹźywa - jest bardzo fajny i sympatyczny, młody. Niebawem zostanie wykastrowany i szukamy dla niego nowego domu!!!!

AGENT - fantastyczny pies w typie sznaucera olbrzyma. DuĹźy, kudłaty, ba! rozczochrany, jakby dopiero z łóĹźka wstał. Niech was nie zmyli jego bardzo powaĹźny, majestatyczny wzrok ani siwa broda - Agent jest jeszcze psim dzieciakiem, a przynajmniej tak się zachowuje. Broda siwa - bo był wielki mróz, więc oszroniła mu się niczym drzewa. Ale do zdjęć wcale nie miał ochoty stać jak słup - wykazywał wielką radość, Ĺźe wreszcie moĹźe się wyszaleć, pobrykać, powygłupiać... jak na normalnego, młodego psa z temperamentem przystało. Agent jest świetnym, bardzo kontaktowym psem, bez zahamowań ani traum. Pokocha was od zaraz:). Ale przy tym nie zaszkodzi mu trochę edukacji, aby poukładało mu się w głowie i aby nabrał manier - tym bardziej, Ĺźe jest duĹźym psem. ChociaĹź moĹźna być pewnym, Ĺźe praca z nim - to będzie czysta przyjemność.


Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
Monika
Tel. 608464683
e-mail: malawaszka@gmail.com

PROSIMY O WSPARCIE NA UTRZYMANIE AGENTA:
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - VIVA
ul. Kawęczynska 16 lok 42a
03-772 Warszawa

68 2030 0045 1110 0000 0255 8420
w tytule wpłaty: "AGENT"

w schronisku:


i juĹź w hoteliku - bezpieczny i wyluzowany
Dodane przez: malawaszka


302014
stycznia
Dzieje się dużo
raz lepiej, raz gorzej - jak w Ĺźyciu

Czasu brakuje, Ĺźeby pisać na bieżąco co się dzieje w świecie bezdomnych sznaucerów.

Najważniejsza wiadomość - Bryzusia nasza babcia kochana choruje - niedawno zaniemogła, miała problemy ze wstaniem na łapy. Na szczęście szybka interwencja lekarza pomogła i Bryzusia już chodzi.
Zrobione badania wykazały sporą niedoczynność tarczycy, a do tego wiek, zwyrodnienia i lata zaniedbań odbijają się na stanie zdrowia Bryzusi - leczymy, wzmacniamy, dbamy o to, Ĺźeby miała wszystko co potrzebne, przez kilka dni Bryza miała podawane kroplówki - niestety nikt nie chciał jej pokochać i przygarnąć.
Bryza jest z nami w  domu - to zadziwiające jak pies, który spędził tak wiele lat w schronisku, potrafi się dostosować do Ĺźycia domowego - ani jednej wpadki z czystością, kompletnie niekłopotliwa babcia! Jedynie co to musi mieć rozłoĹźony dywan bo po płytkach łapy się ślizgają.
Trzymajcie za Bryzusię kciuki - niech jeszcze powalczy bo my walczymy!

Dziękujemy firmie www.hurtowniatapicerska.pl
za rabat na legowisko dla Bryzy
Dziękujemy teĹź Oldze eko-pies.pl za wsparcie w postaci suplementów wzmacniających i wysokoenergetycznej karmy dla Reszki

 Leczony jest równieĹź nasz drugi podopieczny staruszek SILVER - musi jeść karmę weterynaryjną wątrobową, przyjmować leki, witaminy - przyjechałdo nas z przewlekłym stanem zapalnym pęcherza, to juĹź wyleczone, wyniki moczu dobre, ale przez zniszczony pobytem w schronisku układ pokarmowy wciąż nie moĹźe przytyć - walczymy - szukamy domu dla Silvera - jeśli znalazłby się ktoś, kto da mu siepły kąt i miłość zobowiążemy sie wspierać dalsze leczenie.


Dalej same dobre wiadomości :) Część pod tytułem - WARTO POMAGAĆ i cieszymy się efektami skutecznej pomocy!!!

Nasza kochana podopieczna RESZKA (suczka, która przyjechała do nas z Piły jako samiec :)) - ma wspaniały dom!!! W schronisku spędziła pół roku - u nas 3 tygodnie!! Oto jak bardzo waĹźne są domy tymczasowe!


Nasza podopieczna MYSZA, ktora była w domu tymczasowym u Beaty równieĹź ma wspaniały dom - w schronisku kłębek strachu pokazujący ząbki, a w domu:


Kolejna nasza podopieczna - NARI ze schroniska w Bełchatowie - w schronisku wciśnięta w kąt pomieszczenia, przeraĹźona, zalatwiająca się pod siebie... w domu tymczasowym u Danusi rozkwitła, pokazała się jako radosna rozrabiara - teĹź ma juĹź swój cudowny dom w Poznaniu:BAJKA - suczka, która przestała być "opłacalna" w pseudohodowli... na szczęście trafiła do nas i po odkarmieniu i zadbanu o zdrowie i wygląd ma juĹź wspaniały nowy dom we Wrocławiu :)POMAGAJCIE RAZEM Z NAMI!!!! Zachęcamy do przekazania 1% Waszego podatku na rzecz bezdomnych sznaucerów - działamy i chcemy działać dalej - moĹźemy to robić własnie dzięki Waszej pomocy!!!

Dodane przez: malawaszka


122014
stycznia
UWAGA OKOLICE WARSZAWY
ZAGINĘŁA SZNAUCERKA OLBRZYMIA ZANIEDBANA

14 stycznia 2014 - Diana się odnalazła i MA DOM - powodzenia psinko!

12 stycznia 2014 ZAGINĘŁA SZNAUCERKA OLBRZYMIA!!! WOJCIESZYN k/ Starych Babic pod Warszawą!!! Suczka bardzo zaniedbana po zmarłym właścicielu - dziś mieliśmy ją zabrać pod opiekę bo rodzina zmarłego oczywiście psa chciała się pozbyć. Ktoś otworzył furtkę i prawdopodobnie wyszła z posesji, chyba że ją wywieźli...
PROSZĘ O POMOC W POSZUKIWANIACH!!!
tel. 608 464 683
malawaszka@gmail.com
 

Dodane przez: malawaszka


102014
stycznia
UWAGA RYBNIK
ZNALEZIONY SZNAUCER MINI

ADOPTOWANY

UWAGA RYBNIK ZNALEZIONY SZNAUCER MINI CZEKA W SCHRONISKU

Sznaucer miniaturowy, pies, trochę zaniedbany, bardzo przyjacielski i ufny. Znaleziony w Chwałowicach.
Kontakt:
tel: (32) 42 46 299

Dodane przez: malawaszka


Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46