Odwiedzin: 32
Zaloguj się
Promowane ADOPCJE:

Macho (piesek)
Tosia (suczka)
Joka (suczka)
Rutek (piesek)
Pączek (piesek)


REKLAMA
stat4u
Sznaucery do adopcji - Szuka Domu! - Macho, pies, 2 lata, ok. Siewierza (śląskie) wstecz

Macho (ID: 1307) - Szuka Domu!Data dodania ogłoszenia: 11:48, 26.09.2017 | Aktualizacja: 11:26, 20.11.2017
Ogłoszenie dodane przez: malawaszkaMacho


Wielkość: średni
ID: 1307
Imię: Macho
Płeć: piesek
Wiek: 2 lata
Miasto: ok. Siewierza
Województwo: śląskie

Status: Szuka Domu! Przebywa w Hoteliku.
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
Monika
Tel. 608464683
e-mail: sznaucery@viva.org.plCharakter:
Macho to młody i piękny pies - po takim zdaniu ustawiłaby się kolejka chętnych do adopcji... ale niestety muszę ostudzić zapał. Proszę o przeczytanie opisu i przemyślane decyzje.

Macho to pies, z którym ktoś na pewno pracował - uczył go, zna komendy z podstawowego posłuszeństwa, chętnie je wykonuje, pracuje na smakołyki. Czar jednak pryska, kiedy na widoku pojawia się inny pies - Macho wtedy traci rozum i chce się do niego wyrywać. Niestety nie jest łatwo zapoznać go z obcym psem - póki co jest to niewykonalne, bo Macho bardzo ciągnie do psa i się denerwuje. Dogadał się z moimi mini sznaucerami - psem i suczkami, ale póki co żadnego większego psa, ani suczki nie akceptuje - być może jest to problem agresji smyczowej, ale w tej chwili jeszcze tego nie wiem.
Macho nie przepada też za obcymi ludźmi na spacerach jeśli nas zagadują, zaczepiają. To pies który sprawdzałby się w roli stróża, nie należy go rozpieszczać - on ma mocny charakter i poszukujemy dla Macho takiego samego człowieka - spokojnego, ale stanowczego. Absolutnie nie można rozwiązywać problemów siłowo - pamiętajcie, ze agresja rodzi agresję - w kontaktach z psami działa to tak samo! Macho ma duże zapędy do tropienia, świetnie byłoby jego energię i zapał wykorzystać np w tropieniu sportowym. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby współpracowanie z mądrym trenerem od samego początku - od adopcji, to bystry pies i na pewno można go naprostować, ale tylko pod okiem specjalisty.
Szukam dla niego domu z ogrodem, w mieście byłoby z nim zbyt nerwowo na spacerach i nie byłoby to przyjemne ani dla psa, ani dla opiekuna.
Dom bez małych dzieci, bez innych zwierząt.

Macho to jest fajny pies, tylko nie dla każdego - na spacerze można z nim posiedzieć na łące, tuli się, brzucha do głaskania wywala, fikoły robi, żebyście nie myśleli, że to jakiś potwór, nie jest potworem, jest silnym facetem i wie o tym, a nad kilkoma aspektami trzeba popracować.

Sterylizacja/Kastracja: Tak


Więcej zdjęć: